Kolonoskopia, przygotowanie do badania.

Przygotowanie do kolonoskopii za pomocą preparatu Moviprep.

 1. Na 5 dni przed nie spożywać pestek owoców i warzyw
 2. Dzień przed badaniem:
  – głodówka
  – pić dużo płynów (woda ,herbata ,soki klarowne)
  – o godzinie 18.00 1 porcja Moviprep (wypić w ciągu 60 minut)
 3. W dniu badania:
  – na 4-5 godzin przed planowanym badaniem druga porcja Moviprep.

Pacjenci cierpiący na zaparcia proszeni są o zażycie dodatkowo 1-2 tabletek Bisacodylu 2 dni przed badaniem. Za badanie obowiązuje zadatek w kwocie 240 zł. Kwotę należy wpłacić na konto Onko-Team najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym terminem badania. Dowód wpłaty wraz z danymi do recepty na Moviprep należy przesłać na adres: rejestracja@onkoteam.pl.

Pacjent po badaniu nie może samodzielnie prowadzić auta i innych pojazdów mechanicznych.

UWAGA:
W dniu badania należy zażyć leki do tej pory stosowane, popijając je niewielką objętością płynu. W przypadku stosowania leków z grupy antykoagulantów-Acenocumarol,Sintrom, Warfaryna, preparatów klopidogrelu- Plavix,Areplex,Zylt i inne, a także leków- Xarelto, Pradaxa lub heparyn-Fraxiparyna,Clexan należy bezwzględnie zgłosić ten fakt podczas umawiania się do badania. W dniu badania pacjent powinien mieć przy sobie listę leków jakie zażywa oraz istotną dokumentację medyczną (karty informacyjne wypisów ze szpitala, zaświadczeń lekarskich etc.) do wglądu lekarza.
Pacjenci w podeszłym wieku, wyniszczeni, z ciężkimi chorobami, z istotną chorobą serca, z ciężkim rzutem choroby zapalnej jelita muszą być zbadani przez lekarza przed zakwalifikowaniem do badania.

Na badanie należy zgłosić się z osobą towarzyszącą. Po badaniu ze względu na podawane leki nie można prowadzić pojazdów mechanicznych.